Tähendused – SUUR ARKAAN

NARR

Hüpe tundmatusse. Risk ja seiklus. Vajadus uurida paljutõotavat uut võimalust. Võib tähendada reisi või siis noore inimese lahkumist kodust.
Tagurpidi: Rumal idealism, puudulik planeerimine ja hulljulged ettevõtmised. Kaaluge hoolega enne, kui ettepanekuga nõustute.


MAAG

Tegutsemine, auahnus ja avaldumine. Vahendid projektide alustamiseks. Ka reisimise, avatud suhtlemise, uudiste ja loovuse aeg. Heaendeline kaart iseenda jõu kasvatamiseks.
Tagurpidi: Petlik väline mulje, eksitav või väär informatsioon, ka loomingulised tõrked või plaanide edasilükkamine.


ÜLEMPREESTRINNA

Saladused, intuitsioon ja õppimine. Vaimne juhtimine ja hariduse ning juhendamise kaudu saadud teadmised. Selgeltnägija kaart, alateadvus ja teised vallad. Samuti vajadus olla omaette ja ise otsustada.
Tagurpidi: Valeõpetaja. Egoism. Väärinfo. Halb nõuanne. Salatsemine võimu nimel.


KEISRINNA

Loovus, tagavarad ja emadus. Raha liigub, armastus kasvab. Teie projektid, viljakus, perekond ja kodune elu on üldiselt soosingus. Kodused ettevõtmised kulgevad ladusalt.
Tagurpidi: Tüli raha pärast, klammerdumine, kodused lahkhelid. Probleemid viljakuse või loovusega.


KEISER

Kord, võim ja piirangud. Küpse meesterahva mõju, traditsiooniliselt kas abikaasa või isa. Pärast konflikti heaendeline kaart. Märgusõnaks on pigem vanast kinnihoidmine kui uue leiutamine.
Tagurpidi: Võimutsemine või kiusamine. Paindumatus ja põikpäisus. Ebakompetentne juhtimine töökohal.


ÜLEMPREEESTER

Haridus, koolituskursus, õigeks peetavad uskumused, juhtimine. Ka meditatsioon ja ühtsus. Paradiisi toomine maapeale. Isiksuse terviklikkus. Suhetes kahe inimese ühinemine abielus.
Tagurpidi: Võimu kuritarvitamine. Probleemid haridusega. Kritiseerimine.


ARMASTAJAD

Armastus ja otsused. Pühendumine suhtele. Tarvis on küpset otsust, mis toetaks püsivaid vajadusi. Pigem armastus, mitte himu.
Tagurpidi: Halvad valikud või otsustamise vältimine. Kergema tee valimine. Pettumine partneris või armastuses üldisemalt.


KAARIK

Progress ja meelekindlus. Kohustused. Soodustatud on reisid, uus töö, eluasemed ja suhted. Hoog sõltub hoolikast juhtimisest ja tasakaalust.
Tagurpidi: Viivitused teekonnal. Pöörake tähelepanu väikeses kirjas tekstiosadele lepingutes ja teistes dokumentides. Võib märkida ka upsakust.


JÕUD

Kannatlikkus ja vastupidavus. Soov mitte taganeda või positsiooni säilitada. Nõue kõrgemale minale: valitseda ürginstinkte kas iseenda sisemuses või vastase kujul. Märgib ka jõudu ja head tervist.
Tagurpidi: Vastasseisu vältimine, kui see võiks midagi õpetada. Massiga kaasaminek, selle asemel, et eralduda.


ERAK

Analüüs, sisemine töö, omaette olemine. Vajadus järele mõelda ja vaikselt õppida. Tervenemine pärast traumat. Ka kunstniku või kirjaniku kaart, mis viitab tulemusrikkale üksiolekule. Võib tähendada ka füüsilist teekonda, mis toidab vaimu ja hinge.
Tagurpidi: Pealesunnitud üksiolek. Eraldatus tavalistest tugisüsteemidest. Töölt või suhtest väljatõrjumine.


ÕNNERATAS

Õnn ja vedamine. Saatuse vembud. Elu läheb paremaks, otsesed probleemid lahenevad. Optimistlik eluvaade. Võib viidata ka füüsilisele tööle.
Tagurpidi: Halva õnne periood hakkab lõppema. Pidage vastu, paremad ajad on ees.


ÕIGLUS

Otsused, tasakaal ja kohtuasjad. Otsus langetatakse teie kasuks ning mineviku ülekohus korvatakse (juhul kui te olete varem õigesti käitunud). Üldiselt elu tasakaalustub.
Tagurpidi: Äpardus õigusemõistmisel. Kohtuotsus on teie huvidega vastuolus. Üldiselt valitseb ebaõiglus.


POODU

Ootamine ja uus väljavaade. Hilinemine, kuid ooteaega saab kasulikult ära kasutada, sest see annab võimaluse vaadelda olukorda uue nurga alt. Viivitamise lõpetamiseks tuleb ehk midagi ohverdada.
Tagurpidi: Naiivsus, vähene teadlikkus. Minevikust kinni hoidmine.


SURM

Teisenemine, muutus ja uued algused. Mida enam vaja pole, see võetakse ära – samas võib see osutuda õnnistuseks, kuna teeb tulevikule tee vabaks. Suhte, töö või vana olukorra lõppemine kuulutab uue ajajärgu algust.
Tagurpidi: Keeldute millegi vabaks andmisest. Vastupanu muutusele või protsessi keerulisemaks tegemine.


MÕÕDUKUS

Läbirääkimised ja tasakaal. Vajadus kontrolli (ja rahu) säilitamiseks ohjata muutlikke olukordi või inimesi. Vahetalitaja kaart, kelle tähelepanu on praktilistel küsimustel. Märgib ka vajadust finantsasju mõõdukamaks muuta.
Tagurpidi: Tormilised emotsioonid. Võimetus survele mõistlikult reageerida. Oht teiste saamatuse tõttu kannatada.


SAATAN

Piirangud ja kontroll. Ebatervislik ja ebarahuldav asjade korraldus. Võib viidata armukolmnurkadele ja armulugudele, lepingutele, millega te seotud olete, või sõltuvust tekitavatele harjumustele või mõttemustritele. Te võite sellest vabaneda kergemini, kui arvate.
Tagurpidi: Õigetpidi kaardi tähenduse intensiivsem variant, koos süütunde ja hirmuga. Aga taaskord – võite selle asemel valida ka vabaduse.


TORN

Kokkuvarisemine ja valgustumine. Ideaali või elulaadi häving. Kaart heidab valgust sinna kuhu vaja, olles seega ka kirgastumise ja läbimurde kaart. Toime võib olla šokeeriv, ent tekkinud pingelanguse järel saate uuesti alustada.
Tagurpidi: Kibestumine ja süüdistamine vastuseks traumaatilisele muutusele. Aja jooksul suudate ehk tunnistada, et juhtunu polnud teie süü.


TÄHT

Lootus ja juhtimine. Tervenemise ja tundlikkuse aeg. Looduse ning indiviidi ja universumi vahelise sünkroonsuse teadvustamine.
Tagurpidi: Tunne, et olete üksi ja eksinud, võibolla elate fantaasiamaailmas. Ärge loobuge oma plaanidest: olge lihtsalt praktilisem.


KUU

Otsustamatus ja alateadvus. Kahtlus kas nägemine on sama, mis uskumine. Usuline kriis, mida saab lahendada, kui pöörata tähelepanu pigem unenägudele ja intuitsioonile, kui tavateadvusele.
Tagurpidi: Allasurutud emotsioonid, mis nõuavad teadvustamist. Laske intuitsioonil end juhtida, et takistus üles leida ja see vabaks lasta.


PÄIKE

Kasvamine ja tervenemine. Aeg kogeda hoolitsust, lõdvestust, rahulolu ja taastumist. Viitab ka puhkusele ja lastega koos veedetud ajale. Nõrgendab kõiki läheduses paiknevaid negatiivseid kaarte.
Tagurpidi: Võimalik, et reis lükkub edasi, plaanid lähevad sassi. Muidu igati positiivne kaart, kannab sama tähendust, nagu õigetpidi kaart.


KOHTUMÕISTMINE

Minevik. Teine võimalus. Võimalus vaadelda minevikutegusid pigem rõõmu-, kui kahetsustundega. Vana suhe või huvi ärkab uuesti ellu. Võib märkida ka üleloomulikke võimeid.
Tagurpidi: Plaanide edasilükkumine. Ka kahetsustundega elamine, mis viib pessimistliku või kartliku seisundini. Te võite otsustada, et lasete sel minna.


MAAILM

Edu ja lõpuleviimine. Tasu eelneva pingutuse eest: peod, tseremooniad, tähtpäevad. Külvatakse uue ajajärgu seemneid.
Tagurpidi: Autasud ja edu on teel, aga nende saabumine võib oodatust kauem aega võtta. Vältige klammerdumist ühteainsasse edu mõõtu, sest neid on rohkem.